Zde bych vám chtěl představit svůj chov myší

 

 Vzhledem k tomu,že počet mnou chovaných hadů se neustále zvyšoval, začal jsem řešit otázku, zda i krmné hlodavce nadále kupovat nebo si založit vlastní chov. Nakonec jsem se rozhodl pro vlastní chov. Ono sehnat myši v různých velikostech a větším množství je někdy tvrdý oříšek. Začalo to asi pěti bednama, až se chov rozrostl do nynější velikosti.

Chovám jak myšky bílé,tak i barevné,ale popravdě řečeno žádný rozdíl jsem co se týče početnosti mláďat ve vrhu nezpozoroval. Některé skupiny jsou lepší a některé horší. Jen při pohledu do beden je to pěknější, když jsou tam i barevné myšky.

Chov se od jiných chovů, kolegů chovatelů, v ničem neliší. Bedny T3 a T4 krmení granulemi, stálý přístup k pitné vodě, občas tvrdé pečivo a zelené krmení(pampeliška i s květy,mrkev,jablko). Zelené dávám ale maximálně jednou týdně.Tímto způsobem jsem si zajistil dostatek tolik potřebných myší pro své hadíky.

Abych se nenudil pořídil jsem si i nunu myšky 

Vzhledem k tomu, že u myšek trávím docela dost času, pořídil jsem si Nunu myšky.Jak se říká zvířátko pro radost. Chov začal nákupem dvou Nunu samečků. Po krátké době jeden uhynul, ale druhý se ukázal jako velmi přičinlivý a jeho potomků začalo přibývat. První šedě zbarvené osrstěné myšky a v dalším pokolení už i Nunu.

Chov je úplně stejný jak u normálních myší, jen na radu zkušenějších chovatelů nesestavuji skupiny ze samotných Nunu myší, ale vždy samec Nunu a samice osrstněné 100% štěpitelné na Nunu nebo naopak.  

Dlouhosrsté myšky 

V odchovu Nunu myšek se mi vyskytly i dlouhosrsté myši. Jak je to možné to nevím. Asi některý ze vzdálenějších příbuzných byl dlouhosrsťák a tak se to přeneslo i na mnou odchované mláďata.